Poznań nieruchomości

Poznań – analiza rynku nieruchomości

Poznań jest miastem wojewódzkim, który ma około 550 tysięcy mieszkańców. Jest ważnym ośrodkiem akademickim oraz biznesowym, a także kulturalnym. Wskaźniki ekonomiczne są bardzo obiecujące, dlatego od lat firmy inwestują tutaj swoje pieniądze. Na pewno ma jeden z najniższych wskaźników bezrobocia. Przede wszystkim Poznań jest doskonale zlolkalizowany – znajduje się właściwie w centrum Polski – na trasie Berlin – Warszawa – Terespol.

Od lat widać wzrosty w popycie na rynku powierzchni biurowej. Coraz wiecej firm chce lokalizować swoje siedziby w stolicy Wielkopolski. Największe ostatnio to: Franklin Templeton, Skanska, Amazon, Arvato Polska. Jeżeli chodzi o podaż to nadal na rynku możemy znaleźć wiele ciekawych miejsc, aby zlokalizować swoje biuro. Większe projekty, jakie w ostatnich latach można wyróżnić na rynku to: Malta House, Piątkowska Office, czy Roch Office. W budowie jest jeszzcze ponad 70 tys m2 nowych powierzchni biurowych.

Rynek mieszkaniowy jest też bardzo dynamicznie rozwijającym się działem. Widać duży napływ ludności, w szczególności dlatego, że w Poznaniu jest stosunkowo niskie bezrobocie. Także większość studentów ma tendencję do pozostawania w miejscu , w którym ukończyli studia i decydują się tutaj wynająć bądź kupić mieszkanie. Przeciętne wynagrodzenie w Poznaniu, to około 2956 zł netto, co plasuje go na czwartym miejscu na podium. Z racji tego, rynek bardzo się rozwija powstało wiele nowych mieszkań i biurowców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.