Generalny wykonawca – co to znaczy?

Postawienie obiektu na bazie konstrukcji stalowej jest szybkie. Jednak nie oznacza to, że jest to proste działanie. Jest kilka etapów powstawania hali i każdy z nich wymaga zaangażowania profesjonalistów. Można korzystać z usług różnych firm. Inna możliwość to generalny wykonawca, czyli firma, która może zająć się wszystkim. Dla inwestora jest to korzystne rozwiązanie.

Generalny wykonawca – firma odpowiedzialna za wszystko

Stawianie hali to nie tylko jej budowa. Wcześniej trzeba przygotować teren. Trzeba go oczyścić i wykonać fundamenty. Hale magazynowe i produkcyjne powstaną na podstawie projektu. Potrzebny więc będzie ten projekt. W dalszej kolejności generalny wykonawca wznosi halę. Powstaje jej szkielet, zostaje obudowana płytami warstwowymi i robione są instalacje. Wstawia się drzwi, bramy, okna, świetliki. Konieczne jest też zajęcie się wnętrzem, czyli budowa ścianek działowych, antresoli itd.

Hali stalowej nie można sobie postawić ot tak. Potrzebne są różne dokumenty. Jeśli jest wybrany generalny wykonawca, to taka firma i tym się zajmuje. By móc dobrze się wywiązać z tych wszystkich zadań, firma ta zatrudnia specjalistów z różnych dziedzin.

Korzyści z generalnego wykonawstwa

Przy poważnych inwestycjach, jak np. hale magazynowe czy produkcyjne, często korzysta się z takiej możliwości. Zdecydowanie się na generalne wykonawstwo się opłaca. Są korzyści i to nie tylko finansowe. Te związane z pieniędzmi są najbardziej oczywiste. Zaangażowanie jednego wykonawcy zwykle wychodzi taniej niż skorzystanie z oferty kilku. W dodatku generalny wykonawca zadba o optymalizację kosztów poniesionych przez inwestora. Chodzi zarówno o te, jakie poniesie się przy budowie, jak i związane później z użytkowaniem hali.

Korzyścią z tego, że jedna firma zatroszczy się o wszystko, jest wygoda dla inwestora. Tylko z jedną firmą rozmawia, robi ustalenia, negocjuje. Nie musi szukać na własną rękę różnych specjalistów. Inną ważną zaletą generalnego wykonawstwa jest większa pewność, że wszystko zostanie wykonane, jak należy. Jest jeden tylko wykonawca i on ponosi pełną odpowiedzialność.

Mając w planach nową halę stalową, warto wziąć pod uwagę możliwość zlecenia całości prac jednej firmie. Korzyści jest wiele, więc i taka możliwość staje się coraz popularniejsza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.